مامان‌ها دارای بیشترین سهم در شروع دعوا

"بنا بر نتایج یک تحقیق جدید، والدین و فرزندان حداقل سه بار در روز با یکدیگر دچار تعارض می‌شوند. این در حالی است که مادران بیشترین سهم را در شروع دعوا دارند!

نتایج نظرسنجی از 3,000 خانواده حکایت از آن دارد که بیشترین دعواها بر سر انجام «کارهای خانه» رخ می‌دهد. بچه‌ها دوست دارند با محیط خانه مانند یک «هتل» رفتار کنند و هر کدام از والدین نیز انتظار دارند دیگری کارها را انجام دهد.

دعواها سه بار در روز بالا می‌گیرند و معمولاً هر کدام به مدت 5 دقیقه ادامه پیدا می‌کند. خانواده‌ها در کل، 91 ساعت از وقت خود را در سال به جر و بحث می‌پردازند. نکته جالب در این زمینه آن است که مادران در اغلب موارد مقصر اصلی هستند. آن‌ها داد می‌زنند و قهر می‌کنند."

منبع: سایت هندونه

چرا؟

1. انتظارات مامان‌ها در زمینه نظم و ترتیب خانه بیجاست.

2. مامان‌ها بسیار بیشتر از پتانسیل و توان خود، مسئولیت می‌پذیرند.

3. گذاشتن وسایل در سر جای خود کار بسیار سخت و طاقت‌فرسایی است.

4. کسی باور نمی‌کند انرژی یک مامان هم محدود است و او هم خسته می‌شود.

4. وقتی دیگران به خانه برمی‌گردند و روی کاناپه ولو می‌شوند و تنها دکمه‌های کنترل را می‌فشارند یا به کارهای مورد علاقه خود می‌پردازند به این موضوع فکر نمی‌کنند که یک نفر دیگر هم در همین نزدیکی‌ها هست که حسرت چنین لحظاتی را به دل دارد...

دیگه ؟

/ 7 نظر / 14 بازدید
سحر

رودها در جاری شدن و علفها در سبز شدن معنی پیدا می کنند کوه ها با قله ها و دریاها با موجها زندگی پیدا می کنند و انسانها ، همه انسانها با عشق ، فقط با عشق پس بار خدایا بر من رحم کن بر من که میدانم ناتوانم رحم کن باشد که خانه ای نداشته باشم باشد که لباس فاخری بر تن نداشته باشم باشد که حتی دست و پایی نداشته باشم اما نباشد ، هرگز نباشد که در قلبم عشق او نباشد ، ... سلام صبح زيباي پائيزي تو مهربون بخير باشه...اومدم و آپ قشنگت دیدم ..دوست داشتي به كلبه كوچيك منم سربزن..اميدوارم اين رفت و آمدها ادامه داشته باشه و دوستاي خوبي براي هم باشيم...روز قشنگي پيش رو داشته باشي ....

مامان ارشک

خیلی جالبه که نوشته اکثر مواقع مادران مقصرند. خوبه واله. راستش عروسی تو جاده مخصوص بود. جون دادیم تا از میدون آزادی رد شدیم. چطوری هر روز میای میری. پیر می شی. یا خونتون رو بیار اینجا یا کارت رو ببر اونجا یا بشین خونه.

مریم

عجیبه که من اینجا تا حالا نیومدم! اسمت رو تو کامنتهای نونوش دیدم ها!!! جالبه ...لینکهای من و تو تقریبا یکی هستند!(می گم یه چیزی...لینکهای کنارت رو کسی ببینه باورش نمیشه اون عکس خانوم باریک باشی!همه اش وبلاگ خوراکیه ها!)

مریم

راستی راجع به این پست!!! فکر کنم دلیلش اینه که افراد خونه دچار این توهم هستند که همه این کارهایی که انجام می شه خودبه خود داره انجام میشه...خریدها ...نظافت کردن...جمع و جور کردن!

افشین

[گل] ** پيش اي مادينه شير -------------------------------- ** خانه از دشمن بگير [گل] [گل] شير زنان ايران , در شرايطي که کشور عزيزمان در ظلم , فساد و خرافات آخونديسم گرفتار آمده دوش به دوش مردان دلاور و از جان گذشته براي نجات ميهن در تلاشند - با درودي گرم به همه مبارزين راه آزادي از سوي دانشجويان و خانواده شهداي راه آزادي , دانشجويان زنداني و زندانيان سياسي از همگان براي راه پيمايي آرام , شانزدهم آذر ماه دعوت ميکنيم باشد که با شرکت در آن با دانشجويان زنداني - زندانيان سياسي و روزنامه نگاران در بند و ... هم صدا شده و ميهن در بند مان را آزاد سازيم . وعده ما 16 آذر پر جوش تر ، پر خروش تر ، گسترده تر خداوند نگهدار ایران باد .... منتظر ت هستم [گل][بدرود]

پونه صادقی

سلام خیلی جالبه که زنها از هر نوع وهر صنفی با هم همدردن آپ قشنگتو دیدم دوست داشتی به ما سر بزن[هورا]

پوپک

واااا اینا که گفتی یکی از مشغولیت های ذهنی منه [گریه]